Text Size

Piątego listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Nasza szkoła po raz drugi włączyła się w obchody tego święta. 15 listopada, na przekór szarej
i ponurej aurze za oknem,
szkoła zamieniła się w kolorową, bajkową krainę.
W klasach i na szkolnych korytarzach można było spotkać m.in. księżniczki, czarownice, rycerzy, elfy, krasnoludki i zaczarowane zwierzęta.
Uczniowie
(a nawet nauczyciele!) mieli okazję wcielić się w swoją ulubioną postać z bajki lub baśni. Potem wszyscy spotkali się na bajkowym zebraniu, a uczniowie klasy VIIa zainscenizowali nieznaną bajkę „Kurka Śnieżka i siedem sówek”. Bajkowe Jury wyłoniło i nagrodziło ośmioro najciekawiej przebranych uczniów.
Organizacją bajkowego święta zajęły się panie: Agnieszka Radomska, Anna Pawliczek, Bożena Pawliczek, Iwona Gawlińska-Sitko i Marta Nosowska-Grudzińska. Słodkie małe co nieco dla wszystkich ufundowała Rada Rodziców. Dzieciom gratulujemy ciekawych pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie!