Text Size

Tydzień Matematyki 25.09.2017 – 29.09.2017.

 

Nasza szkoła bierze udział w miejskim projekcie oświatowym „ Rozkodujmy matematykę w naszym mieście” Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W miesiącu wrześniu tydzień matematyki dotyczył tabliczki mnożenia w związku z obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypadł właśnie 29.09.2017r. Przez cały tydzień na drzwiach sal rozwieszone były przykłady z tabliczki mnożenia, uczniowie i nauczyciele w formie zabawy sprawdzali się nawzajem a jednocześnie utrwalali tabliczkę mnożenia.

    Uczniowie klas I-II przygotowywali gazetki ścienne, kolorowali plakaty, wymyślali wierszyki i rymowanki do prostych przykładów mnożenia.

W piątek uczniowie klas trzecich wzajemnie przepytywali się z tabliczki mnożenia, pisali kartkówki - minutówki. Rywalizowali w  konkursie przygotowanym w formie zabawy „Milczek”, która jest jedną z bardziej znanych form kształcenia sprawności rachunkowej i sprawdzania stopnia tej umiejętności u uczniów klas najmłodszych. Klasy IV – VII, pisali 3 minutówkę z tabliczki mnożenia i dzielenia, oraz rozwiązywali zagadki związane z mnożeniem. Dzięki przeprowadzonym konkursom wyłoniliśmy Mistrzów Tabliczki Mnożenia z każdego poziomu. Gratulujemy!!!

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia:

Kl. I – Lachawiec Milena

Kl. II – Żyła Malwina

KL. IV – Męzik Julia

Kl. V – Walek Julia

Kl. VI – Karzełek Małgorzata