Text Size

SPORTOWY SUKCES REPREZENTACJI SZKOŁY W BIEGU NA ORIENTACJĘ

I miejsce w Mistrzostwach Śląska w Klasycznym Biegu na Orientację w Gorzyczkach

oraz

I miejsce w Mistrzostwach Śląska w Sprinterskim Biegu na Orientację w Rybniku

1 października 2017 roku odbyły się   w Gorzyczkach Mistrzostwa Śląska w Klasycznym Biegu na Orientację. Na liście startowej zgłoszonych było ok 200 zawodników z Gliwic, Mikołowa, Rybnika, Zdzieszowic, Krakowa, Jastrzębia-Zdrój a także z Czech. Zawodnicy startowali w każdej kategorii wiekowej. Od godziny 10:00 sportowcy z mapą w ręku ruszyli na trasę w lesie, rywalizując o tytuł Mistrza Śląska , do późnych  godzin popołudniowych. Każdy punkt odnaleziony na trasie biegu monitorowany był przez system elektroniczny SPORT indent. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Patryk Marszałek, Bartosz Sarna, Mateusz Króliczek, Dawid Marszałek, Radosław Kołatek, Natan Lukanek, Mateusz Pachałko, Dariusz Turski, Kinga Cichońska, Małgorzata Stajer, Julia Pietryka, Wiktoria Bożek.

 Ogromny sukces osiągnął Patryk Marszałek zdobywając  I miejsce w Mistrzostwach Śląska w kategorii mistrzowskiej zarówno w klasycznym biegu, jak również w biegu sprinterskim na orientację. GRATULACJE

W kategorii popularyzatorskiej K12, K14, M12, M14 nasi uczniowie również zdobyli miejsca od I do V.  W kategorii M12: I miejsce Bartosz Sarna, III miejsce  Mateusz Króliczek;

W kategorii M14: II miejsce Dariusz Sarna

W kategorii K12: I miejsce Julia Pietryka, III miejsce Kinga Cichońska

W kategorii K14 Małgorzata Stajer III miejsce. GRATULACJE

Taki sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wytrwała praca na spotkaniach treningowych, które prowadzone są przez nauczyciela wychowania fizycznego panią Beatę Cisek. W ramach rozszerzenia innowacji edukacyjnej- nordic walking, nauczyciel rozpowszechnia w społeczności szkolnej, kolejną formę ruchową- bieg na orientację.

 

20171001 095637

20171001 095658

20171001 104617

20171001 104704