Text Size

„Mrozik” w siedemnastce

 

               W dniu 26 września 2017 r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie klasy IV b zachęcali do poznawania nowych języków, nie tylko w celach praktycznych, ale również po to, by czerpać przyjemność z czytania utworów w oryginale. Najlepiej taką naukę zaczynać od prostych, krótkich bajek. Przykładem takiej starej, ludowej baśni rosyjskiej jest utwór nieznanego autora pt. „Mrozik”. Uczniowie klasy IV świetnie oddali nastrój baśni. Na naszej szkolnej scenie pojawili się: Martyna Kłapsia, Jakub Zaprzalski, Maciej Genzycki, Nikola Cichoń, Katarzyna i Zuzanna Piaseckie, Dominik Tomala, Jakub Warszawski i Sebastian Szymura. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Widzowie natomiast dostali flagi różnych państw europejskich i z nimi powrócili na lekcję. To pierwsza taka nasza szkolna uroczystość  w tym roku, ale na pewno nie ostatnia. Dziękujemy pani Monice Lasocie za przygotowanie młodych aktorów i im samym za cudowne wrażenia J