Text Size

Spacer po przeszłości

3 października był dla uczniów naszej szkoły dniem edukacji regionalnej. Na zaproszenie Sołtys Ruptawy Pani Doroty Ledwoń wszystkie klasy (w grupach po dwie) pod opieką nauczycieli udały się do Domu Sołeckiego, by uczestniczyć w lekcji regionalizmu. W holu witały nas - ubrane w stroje regionalne - panie z Koła Gospodyń Wiejskich, z Przewodniczącą Panią Dorotą Kowol.

Czytaj więcej...

Warzywne Inspiracje

Wszyscy wiedzą, że warzywa są bardzo zdrowe i należy je często spożywać.  Można przyrządzić z nich rozmaite potrawy, ale okazuje się, że nie tylko. Dla uczniów klasy I A warzywa stały się inspiracją do wykonania niezwykle ciekawych i pomysłowych postaci. Gratulujemy świetnego pomysłu.

Tydzień matematyki

Tydzień Matematyki 25.09.2017 – 29.09.2017.

 

Nasza szkoła bierze udział w miejskim projekcie oświatowym „ Rozkodujmy matematykę w naszym mieście” Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W miesiącu wrześniu tydzień matematyki dotyczył tabliczki mnożenia w związku z obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypadł właśnie 29.09.2017r. Przez cały tydzień na drzwiach sal rozwieszone były przykłady z tabliczki mnożenia, uczniowie i nauczyciele w formie zabawy sprawdzali się nawzajem a jednocześnie utrwalali tabliczkę mnożenia.

    Uczniowie klas I-II przygotowywali gazetki ścienne, kolorowali plakaty, wymyślali wierszyki i rymowanki do prostych przykładów mnożenia.

W piątek uczniowie klas trzecich wzajemnie przepytywali się z tabliczki mnożenia, pisali kartkówki - minutówki. Rywalizowali w  konkursie przygotowanym w formie zabawy „Milczek”, która jest jedną z bardziej znanych form kształcenia sprawności rachunkowej i sprawdzania stopnia tej umiejętności u uczniów klas najmłodszych. Klasy IV – VII, pisali 3 minutówkę z tabliczki mnożenia i dzielenia, oraz rozwiązywali zagadki związane z mnożeniem. Dzięki przeprowadzonym konkursom wyłoniliśmy Mistrzów Tabliczki Mnożenia z każdego poziomu. Gratulujemy!!!

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia:

Kl. I – Lachawiec Milena

Kl. II – Żyła Malwina

KL. IV – Męzik Julia

Kl. V – Walek Julia

Kl. VI – Karzełek Małgorzata

 

 

Ogłoszenie 4-10-2017

Ogłoszenie

W dniu 5 października 2017r.  konsultacje dla rodziców nie odbędą się

z powodu szkolenia Rady Pedagogicznej.

SPORTOWY SUKCES REPREZENTACJI SZKOŁY W BIEGU NA ORIENTACJĘ

SPORTOWY SUKCES REPREZENTACJI SZKOŁY W BIEGU NA ORIENTACJĘ

I miejsce w Mistrzostwach Śląska w Klasycznym Biegu na Orientację w Gorzyczkach

oraz

I miejsce w Mistrzostwach Śląska w Sprinterskim Biegu na Orientację w Rybniku

1 października 2017 roku odbyły się   w Gorzyczkach Mistrzostwa Śląska w Klasycznym Biegu na Orientację. Na liście startowej zgłoszonych było ok 200 zawodników z Gliwic, Mikołowa, Rybnika, Zdzieszowic, Krakowa, Jastrzębia-Zdrój a także z Czech. Zawodnicy startowali w każdej kategorii wiekowej. Od godziny 10:00 sportowcy z mapą w ręku ruszyli na trasę w lesie, rywalizując o tytuł Mistrza Śląska , do późnych  godzin popołudniowych. Każdy punkt odnaleziony na trasie biegu monitorowany był przez system elektroniczny SPORT indent. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Patryk Marszałek, Bartosz Sarna, Mateusz Króliczek, Dawid Marszałek, Radosław Kołatek, Natan Lukanek, Mateusz Pachałko, Dariusz Turski, Kinga Cichońska, Małgorzata Stajer, Julia Pietryka, Wiktoria Bożek.

Czytaj więcej...