Text Size

Dzień Postaci z Bajek

Piątego listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.

Czytaj więcej...

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

 

Poniedziałek: 11:30 : 13:30
Wtorek:          8:00 : 11:00
Środa:           8:00 : 15:00

Spacer po przeszłości

3 października był dla uczniów naszej szkoły dniem edukacji regionalnej. Na zaproszenie Sołtys Ruptawy Pani Doroty Ledwoń wszystkie klasy (w grupach po dwie) pod opieką nauczycieli udały się do Domu Sołeckiego, by uczestniczyć w lekcji regionalizmu. W holu witały nas - ubrane w stroje regionalne - panie z Koła Gospodyń Wiejskich, z Przewodniczącą Panią Dorotą Kowol.

Czytaj więcej...

Warzywne Inspiracje

Wszyscy wiedzą, że warzywa są bardzo zdrowe i należy je często spożywać.  Można przyrządzić z nich rozmaite potrawy, ale okazuje się, że nie tylko. Dla uczniów klasy I A warzywa stały się inspiracją do wykonania niezwykle ciekawych i pomysłowych postaci. Gratulujemy świetnego pomysłu.

Tydzień matematyki

Tydzień Matematyki 25.09.2017 – 29.09.2017.

 

Nasza szkoła bierze udział w miejskim projekcie oświatowym „ Rozkodujmy matematykę w naszym mieście” Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W miesiącu wrześniu tydzień matematyki dotyczył tabliczki mnożenia w związku z obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypadł właśnie 29.09.2017r. Przez cały tydzień na drzwiach sal rozwieszone były przykłady z tabliczki mnożenia, uczniowie i nauczyciele w formie zabawy sprawdzali się nawzajem a jednocześnie utrwalali tabliczkę mnożenia.

    Uczniowie klas I-II przygotowywali gazetki ścienne, kolorowali plakaty, wymyślali wierszyki i rymowanki do prostych przykładów mnożenia.

W piątek uczniowie klas trzecich wzajemnie przepytywali się z tabliczki mnożenia, pisali kartkówki - minutówki. Rywalizowali w  konkursie przygotowanym w formie zabawy „Milczek”, która jest jedną z bardziej znanych form kształcenia sprawności rachunkowej i sprawdzania stopnia tej umiejętności u uczniów klas najmłodszych. Klasy IV – VII, pisali 3 minutówkę z tabliczki mnożenia i dzielenia, oraz rozwiązywali zagadki związane z mnożeniem. Dzięki przeprowadzonym konkursom wyłoniliśmy Mistrzów Tabliczki Mnożenia z każdego poziomu. Gratulujemy!!!

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia:

Kl. I – Lachawiec Milena

Kl. II – Żyła Malwina

KL. IV – Męzik Julia

Kl. V – Walek Julia

Kl. VI – Karzełek Małgorzata