Text Size

Dnia 14 listopada w naszej Szkole uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji klasa IV b pod kierunkiem p. Moniki Lasoty przygotowała apel, a o jego oprawę muzyczną zadbał chór pod wodzą p. Jolanty Jabłońskiej.

 

Na początku wszyscy zgromadzeni na apelu uroczyście odśpiewali Hymn Polski, po czym uczniowie na oczach widzów stworzyli gazetkę szkolną na temat Święta 11 listopada. Znalazły się na niej: polska flaga i godło, czarna wstęga oraz następujące hasła: Mazurek Dąbrowskiego, rozbiory, 123 lata niewoli, odwaga, powstanie styczniowe, powstanie listopadowe, I wojna światowa, 1918, przywiązanie, poświęcenie.

Wszystkie one okraszone zostały prostymi objaśnieniami i ciekawostkami, po to, by przekonać młodą publiczność, że obchodzenie świąt narodowych nie musi być nudne, a ponadto ma głęboki sens, ponieważ naszym obowiązkiem jako polskich obywateli jest pamiętać o ludziach i wydarzeniach, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnym kraju.