Text Size

W dniu 8 listopada odbyły się w naszej szkole zajęcia zawodoznawcze dla uczniów klas siódmych.

Odwiedzili nas nauczyciele i uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Jastrzębiu – Zdroju. Wprowadzili nas w tajniki zawodu mechanik samochodowy, elektromechanik oraz fryzjer. Uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer zaprezentowały swoje umiejętności fryzjerskie i uczesały chętne osoby. Wykonały zabiegi prostowania włosów, loki i ciekawe warkocze. Opowiedziały także o prawidłowej pielęgnacji włosów.

Następnym punktem było spotkanie ze studentem architektury i urbanistyki. Omówił takie kierunki studiów, jak: architektura, projektowanie wnętrz, budownictwo, urbanistyka. Opowiedział o drogach dojścia do zawodu, pokazał swoje projekty wykonane w szkole średniej i już na studiach. Przedstawił ciekawostki związane ze studiami i pracą. Uczniowie mieli także możliwość zadawania pytań.

Zajęcia zorganizowała p. Gabriela Dąbrowa – doradca zawodowy.