Text Size

            Takie hasło towarzyszyło nam w dniu zakończenia roku szkolnego, wyjątkowego w tym roku – pożegnaliśmy nie tylko kolejny rok szkolny, ale również dyrektora Piotra Hołówko, który po 28-letniej pracy w szkole, w tym 18 na stanowisku dyrektora, przeszedł na emeryturę. To hasło miało więc podwójny wymiar.

            Tuż przed godziną 900 sala gimnastyczna pękała w szwach, wypełniał ją gwar
i lekkie podniecenie. Uczniowie czekali na wręczenie świadectw, wielu z nich towarzyszyli rodzice. Ale wśród obecnych byli również tacy, którzy nie na każde zakończenie roku szkolnego przychodzili - wiadomo było, że coś się święci.

            O godzinie 900 uroczystość otworzył dyrektor Piotr Hołówko. W wygłoszonym przemówieniu przypomniał swoją karierę zawodową w Szkole Podstawowej nr 17, wspomniał o sukcesach, osiągnięciach, dokonaniach. Wyraził gorące słowa podziękowania wszystkim, którzy go w pracy wspierali, którzy dla Szkoły pracowali. Wtedy wszystko stało się jasne: dyrektor odchodzi na zasłużony wypoczynek.

            Nastąpiło rozdanie świadectw. Po nim, w krótkim humorystycznym programie przypomnieliśmy drogę zawodową Pana Dyrektora Piotra Hołówko, podziękowaliśmy za trud włożony w rozwój Szkoły, w naukę i wychowanie młodego pokolenia.

 - Z miłością traktował Pan dzieci, z troską odnosił się do potrzeb pracowników, z odpowiedzialnością podchodził Pan do obowiązków i zadań, z mądrością i rozwagą do nowych wyzwań. A we wszystko wkładał Pan serce, które wszyscy odczuwaliśmy. Dlatego Szkoła piękniała, a nam wszystkim dobrze się w niej uczyło i pracowało. Należy się Panu wieniec zwycięstwa. – powiedziała przedstawicielka grona pedagogicznego.

Słowa uznania i podziękowania za pracę w Szkole i dla Szkoły wyraziła przewodnicząca Rady Rodziców – pani Danuta Maślanka, a po niej przedstawiciele księża obu parafii ks. Proboszcz Jan Raszyk, ks. Proboszcz Bogusław Zalewski, rodzice.

            Chór szkolny w imieniu wszystkich wyśpiewał:

                                      To jest nasze, Dyrektorze, pożegnanie,

                                      a niełatwo nam się rozstać, co tu kryć.

                                      Przyrzekamy rozwiązywać Twe zadanie,

                                      Jak uczciwie i mądrze żyć.

Na koniec Panu Dyrektorowi Piotrowi Hołówko złożyliśmy życzenia zdrowia, nieustającego poczucia humoru, realizacji marzeń i planów odkładanych na później, szczęścia w życiu osobistym.  Wszystkim uczniom miłych i bezpiecznych wakacji.

Panie Dyrektorze, nie tak wyobrażaliśmy sobie to zakończenie roku szkolnego!

{phocagallery view=category|categoryid=114|limitstart=0|limitcount=0}