Text Size

Ogromny sukces odniosła nasza uczennica Kasia Szumiał! Znalazła się w ścisłym gronie 11 laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z całego rejonu rybnickiego podlegającego Delegaturze Rybnik. Zasięg tego rejonu obejmuje takie miasta jak: Rybnik, Mikołów, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz, Czerwionkę-Leszczyny, Łaziska Górne, Ornontowice i wszystkie okoliczne mniejsze miejscowości. Dość powiedzieć, że z tego rejonu konkurs pisało prawie 1000 uczniów, a tylko 11 z nich zostało laureatami. Kasia też jako jedyna reprezentowała miasto Jastrzębie-Zdrój.
Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom odbyła się 2 czerwca w Rybniku. Na galę zostali zaproszeni dyrektorzy szkół, w których uczą się laureaci oraz rodzice uczniów, obecni też byli nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.
Kasia z rąk pani Alicji Bartkowiak - Dyrektora Delegatury w Rybniku odebrała zaświadczenie, które uprawnia ją do zwolnienia z egzaminu po klasie ósmej z części dotyczącej języka polskiego. Na ręce dyrektorów szkół zostały złożone podziękowania, a nauczyciele opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne.
Kasi składamy serdeczne GRATULACJE i życzymy dalszych sukcesów!
Sukces Kasi jest jednocześnie sukcesem i osobistą satysfakcją nauczyciela przygotowującego uczennicę do konkursu – pani Krystyny Szadei.

dyplom